Zlín nezastavil nápor Zory, konkuroval jí až ve druhé půli

Zlínské házenkářky neuspěly v závěrečném kole základní soutěže MOL ligy, v němž prohrály s Olomoucí.

DHK ZORA OLOMOUC - HANDBALL CLUB ZLÍN 28:20 (16:8)

Zlín nastupoval s odhodláním vrátit soupeři porážku z domácího hřiště (26:28). Olomouci šlo o play off a utkání tak měla ve svých rukou. Nasazení hráček Zory odpovídalo jejich předsevzetí a střílely jednu branku za druhou. V 10. minutě byl stav 10:3. Zlínu se nedařilo téměř nic, jediné kritické měřítko snese snad jen pivotka M. Kříčková, která proměnila své tři šance. Jinak byla ostatní střelba žalostná, obrana nefungovala, brankařky L. Benedíková s Ž. Stojarovou tím pádem neměly moc šancí se chytnout. Na druhé straně čarovala v brance tradiční opora Olomouce L. Rašková.

Změna obrany Zlína i obsazení golmanského postu, kdy do druhé půle naskočila B. Rybníčková přinesly zlepšení a naděj na zdramatizování utkání. Rozstřílela se navíc spojka K. Ševčíková. Ve 40. minutě za stavu 19:14. kdy Zlín vsítil čtyři branky v řadě, měli domácí menší výpadek. Zlín zahodil další vyložené šance a nahrál soupeři na smeč. Zora si již závěr pohlídala a zaslouženě získala dva body a bonus v podobě postupu do play off.

Zlín je před branami play out a zpět se již ohlížet nelze. Nyní má jasný cíl udělat maximum pro záchranu mezinárodní soutěže. Soupeři mu budou Poruba, Písek, Hodonín.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - K. Ševčíková 5/2, N. Herbočková 3, M. Kříčková 3, A. Baumbachová 2, M. Kolářová 2, L. Polomíková 2, G. Nygrýnová 2, A. Očadlíková 1, K. Vlková, L. Hradilová, V. Matejíková

Branky Olomouce: K. Růžičková 7, M. Hurychová 6, M. Chlandová 3, T. Kubáčková 3/2, L. Severová 2, M. Salčáková 2, K. Hvostaľová 2, J. Trumpešová 2, K. Sovová 1

Sedmičky: 3/2 - 5/2, vyloučení: 8 + ČK N. Jansová - 5, rozhodčí: M.  Valášek, J. Vychodil, diváků: 330

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)