Turnaj v Audi aréně Györ - Maďarsko

Mladší dorostenky Zlína navštívily v uplynulých dnech házenkářskou meku město Györ v Maďarsku.

Děvčata tak měla možnost si zahrát v místní Audi aréně, která byla rozdělená na další tři hřiště. Nově vybudovaná hala postavená roku 2014 je schopná pojmout 5500 lidí a stála 16 milionů Euro.  Turnaj se hrál systémem 2x15 s tím, že pouze první dva ze dvou skupin postupovali do semifinále a tudíž nebyl prostor na chyby. První den jsme hráli dva zápasy, kde první soupeř byla Iuventa Michalovce, která přijela s „B“ týmem mladších holek. Druhý zápas byl už jiné kafé a náš první houževnatý maďarský soupeř (Békéscsabai ENKSE), byl o pár centimetrů větší a pár kilo těžší, ale stejně se nám dařilo jeho hru zvládat. První poločas se nám vydařil, bohužel ve druhém jsme zahodili několik vyložených šancí včetně dvou 7metrových hodů, což nás stálo veledůležitý bodík.

Druhý den turnaje začal ještě hůře, než ten předchozí skončil a hned v prvním zápase jsme se připravili o možný postup do semifinále. Děvčata z týmu Pénzügyőr SE nehrály nikterak zázračně, ale naše ranní rozpoložení a vůbec s přístupem ke hře na hřišti který jsme předvedli, především v obrané části se ani dál postoupit nedalo. Druhý zápas byl se soupeřem velmi slabým a tak se děvčata s ničím nemazala. Třetí zápas téhož dne byl pro nás svátkem a né ledajakým. Györ v této věkové kategorii v Maďarsku až na celostátní akademii nemá konkurenci a tak nás čekal rychlý kolotoč. Převaha děvčat byla jednoznačná avšak náš úkol a cíl byl vydržet tempo hry a pokusit se hrát stejně aktivně dopředu jako soupeř. Za celý zápas nebyla zvednutá pasivita a první či druhá vlna rychlého úroku byla nepřehlédnutelná. Náš soupeř ji měl samozřejmě dovedenou téměř k dokonalosti, ale děvčata hrála a bojovala až do konce bez ohledu na výsledek.

Poslední zápas na turnaji o umístění byl odrazem naší nespokojenosti. Díky bodové ztrátě ve skupině jsme byli odsunuti až na čtvrté místo a tím pádem souboj o sedmé místo s Dunajskou Stredou. Úvodní sestava hráček rozehrála utkání výborně a už v sedmé minutě jsme vedli 8:2. Zápas se zdál téměř rozhodnutý…. Při obměně sil a střídání však druhá partie děvčat svou nekoncentrovaností a absolutním zmatkem jak v obranné činnosti tak i útočné docílila poločasového výsledku 9:9. Takový výkonnostní rozdíl a propad po vystřídání není možný a holky na tom musí zapracovat. Druhá půle byla již čistě v naší režii a soupeři jsme dovolili zakončit pouze pětkrát, kdežto nám se podařilo vsítit branek jedenáct.

Při hodnocení turnaje musíme samozřejmě zmínit úžasnou halu a vůbec celý komplex, který mají sportovci k dispozici. Kvalita většiny soupeřů, které jsme potkali, byla na poměrně dobré úrovni a tudíž i zápasy měly patřičný náboj a určitě nás někam posunuly. Příklad a ponaučení je třeba si vzít z přístupu a z rozcvičky týmu Györ, kde děvčata vystupovala naprosto organizovaně a profesionálně. A taky jedno zajímavé zjištění …. Maďarská kuchyně se děvčatům nelíbí :D

Výsledky:
HC Zlín - Iuventa Michalovce 24:10 (12:5)
HC Zlín - Békéscsabai ENKSE 15:15 (11:9)
HC Zlín - Pénzügyőr SE 10:18 (5:11)
HC Zlín - Szigetszentmiklósi NKSE 23:7 (15:6)
HC Zlín - Győri ETO KC 18:26 (8:15)
HC Zlín – Dunajská Streda 22:14 (9:9)

Soupiska(branky) – Kája Jechová, Anet Pavlíková – Míša Daňková 22, Kika Sedláčková 19, Jana Hvozdenská 19, Gabča Gabrhelová 13, Anny Vodárková 8, Kačka Šimarová 7, Kája Bumbálová 6, Bára Šuráňová 5, Sima Hozová 3, Kačka Křižanová 3, Vendy Žáková 3 a Mája Prekopová 2.