4. DKB Handball Bundesliga

Víkendové 4. kolo neměcké Bundesligy je za námi a je potřeba zmínit střelecké hody našich reprezentantů.

Rhein-Neckar Löwen vs. SG Flensburg-Handewitt: 17:21 (7:13)
Velké šlágrové derby se očekávalo v sobotním odpoledni v naplněné SAP aréně v Mannheimu. Nastoupily proti sobě dva týmy, které zatím neztratily ani bod a vítěz tohoto zápasu si zajistil první místo v tabulce. Úvod zápasu zvládlo lépe družstvo hostů, které od začátku pracovalo výborně v celé obranné fázi. Přechody a timing Flensburg při návratu do obranného systému byly provedeny včas a tak se Rhein-Neckar Löwen nedařilo se prosazovat z pověstných rychlých útoků. Hostům poměrně dobře pracovala obrana 0:6 a hlavně jim kryl záda neskutečný švédský držák Mattias Andersson(38), který se dopracoval na úctihodných 47 procent úspěšných zákroků. Rhein-Neckar Löwen tak po dlouhé dobře padl v domácím prostředí a musí se chystat na čtvrteční zpravení nálady, které by se mělo konat na půdě Lipska. Flensburg se bude doma chystat ve středu na Melsungen.

Rhein-Neckar Löwen: Reinkind 4, Pekeler 2, Groetzki 2, Manaskov 2
SG Flensburg-Handewitt: Glandorf 7, Eggert 3, Mahé 3, Svan Hansen 2
dkb-handball-bundesliga.de/de/

MT Melsungen vs. VfL Gummersbach: 32:28 (16:10)
Ve čtvrtém kole narazil zatím nebodující Melsungen na vítězný Gummersbach, který i přes získaných šest bodů ze tří zápasů nebyl považován za favorita. Hosté byli sice do desáté minuty vyrovnaným soupeřem, ale poté začal úřadovat jednoznačně Melsungen, který druhou dvacetiminutovku vyhrál 13:7. Druhý poločas už byl vyrovnaný a dokonce ho vyhráli hosté (16:18), což ale díky prvnímu poločasu vítěze zápasu nijak neovlivnilo. Nejvíce v zápase zářil Michael Allendorf, který díky svým deseti trefám(5 ze sedmimetrového hodu) hnal Melsungen kupředu. Ti v dalším kole naráží na Flensburg, kde to bude mít opravdu těžké. Gummersbach bude v zajímavém souboji čelit momentálně desátému celku z tabulky Magdeburgu.

MT Melsungen: Allendorf 10, Sellin 7, Rnic 4, Maric 3
VfL Gummersbach: von Gruchalla 7, Ernst 6, Schmidt 5, Schindler 4

HC Erlangen vs. TVB 1898 Stuttgart: 30:26 (14:13)
Třemi brankami pomohl Pavel Horák k výhře Erlangenu !!!

HC Erlangen: Rahmel 10, Haass 5, Stranovsky 4, Horák 3
TVB 1898 Stuttgart: Kraus 8, Weiss 5, M'Bengue 5, Baumgarten 3

Bergischer HC vs. Füchse Berlin: 20:31 (10:15)
Tomáš Babák se trefil třikrát do sítě lišek !!!

Bergischer HC: Artmann 5, Oelze 4, Babák 3, Hermann 3
Füchse Berlin: Zachrisson 10, Nenadic 8, Wiede 5, Plaza Jimenez 4