Ženy ztratily bod v Hodoníně

Zlínské házenkářky remizovaly po dramatické koncovce 20. kola MOL ligy s Hodonínem.

HK HODONÍN - HANDBALL CLUB ZLÍN 23:23 (9:14)

Zlín měl od začátku utkání mírnou převahu a postupně si vypracoval slibný náskok. Střelecky se prosazovaly zejména křídelnice A. Očadlíková s L. Hradilovou, pozadu nezůstávala ani mladičká spojka V. Hubová. V brance se vystřídaly obě brankařky L. Benedíková s Ž. Stojarovou. Obranu kvalitně vyztužily několika úspěšnými bloky zejména pivotmanky M. Kříčková s K. Vlkovou.

Do druhé půle vstoupil opět lépe Zlín a postupně navyšoval skóre až do stavu 11:19 ve 42. minutě, kdy už to vypadalo, že si užije výhru bez většího stresu. V brance se opět vystřídaly obě golmanky dle stejného sledu jako v první půli. V házené, jako se již několikrát potvrdilo, lze během krátké chvíle otočit zápas. Domácí předvedli podobný kousek. Během tří minut vsítili pět branek v řadě a za stavu 16:19 musel vzít hostující kouč M. Spuchlák time, aby  svůj tým uklidnil. Další sled branek 17:19, 17:20, 17:21, 18:21, 18:22, 19:22, 20:22, 20:23.

Poslední dvě minuty patřily bohužel jen Hodonínu. Z rychlého útoku zakončovala úspěšně bývalá zlínská opora A. Patrnčiaková (Birkušová). Další dvě branky padly do hostující sítě z ruky exzlínské A. Tóthové. Jedna ze střední spojky a závěrečnou remizovou tečku dokonala z dorážky po neproměněném sedmimetrovém hodu A. Patrnčiakové. Sedmička byla nařízena po deklarovaném faulu u autové čáry, kdy běžela do rychlého útoku S. Višňovská. Diskvalifikace G. Nygrýnové v poslední minutě utkání měla za následek pokutový hod.Ten ještě dokázala Ž. Stojarová zneškodnit. Na zkušenou A. Tóthovou a její střelu již nevyzrála. Zlínu zůstaly oči pro pláč, Hodonín si naopak užíval v euforii remizový večer.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová - L. Hradilová 8/4, A. Očadlíková 6, V. Hubová 5, K. Ševčíková 2, M. Kolářová 1, M. Kříčková 1, K. Vlková, G. Nygrýnová, A. Baumbachová, N. Herbočková, A. Vyoralová

Sestava a branky Hodonína: B. Zichová, V. Nejezchlebová - A. Patrnčiaková 7/3, N. Kalinová 6, A. Tóthová 5, D. Poláchová 1, B. Vavroušková 1, S. Višňovská 1, V. Smetková 1, Š. Pospíšilová 1, N. Gärtnerová, M. Budayová, A. Jastrábová, P. Jadamíková, H. Nováková

Sedmičky: 4/3 - 5/4, vyloučení: 3 - 2 + ČK G. Nygrýnová, rozhodčí: P. Friedel, T. Kučerka, diváků:250