Zlín nebodoval ani s Porubou

Zlínské házenkářky prohrály v 18. kole MOL ligy s Porubou.

DHC SOKOL PORUBA - HANDBALL CLUB ZLÍN 27:21 (14:9)

Zlínské házenkářky čekají dlouho na výhru, ani tentokrát jejich výkon na soupeře nestačil. V dresu domácích nastoupila poprvé exzlínská spojka V. Andrýsková, která bývalému týmu vstřelila čtyři branky a přispěla k výhře. Přestože byla Poruba oslabena o nemocné hráčky E. Minarčíkovou a S. Poláškovou, utkání zvládla lépe. První branku utkání vsítila zlínská K. Vlková a to bylo jediné vedení hostů. Domácí brzy vyhrávali 4:1, nadějně vypadal stav ještě v 15. minutě, kdy vyrovnávala ze sedmičky na 5:5 hostující posila Agáta Vyoralová, která je ve Zlíně do konce sezony na hostování z mateřského klubu TJ Jiskra Otrokovice. Následovala šestibranková šňůra domácích a první poločas ovládla. Navíc Zlín oslabilo nepříjemné zranění kolena J. Mizerové při rychlém útoku.

Hned v úvodu druhé půle vstřelila Poruba další dvě branky a do konce moravského duelu si výhru pohlídala. V brance Zlína se postupně vystřídaly všechny brankařky L. Benedíková, Ž. Stojarová i B. Rybníčková, ale tentokrát jejich výkony nebyly optimální. Ve hře Zlín vyprodukoval příliš mnoho technických chyb a chyběla přesnější střelba spojek z dálky.

Vzhledem k nečekanému odchodu z vlastní iniciativy V. Andrýskové řešil Zlín aktuálně zmiňované hostování a další přestup z Trenčína dorostenky Vanesy Matejíkové. Ta se již zapojila do tréninkového procesu a k dispozici do hry by měla být další víkend.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - A. Očadlíková 5, K. Vlková 3, M. Kříčková 3, L. Hradilová 2/2, A. Vyoralová 2/2, K. Ševčíková 2, G. Nygrýnová 2, M. Kolářová 1, A. Baumbachová 1, N. Herbočková, J. Mizerová, L. Polomíková, V. Hubová

Branky hostů: M. Revajová 6/1, H. Maiwaelderová 5, V. Andrýsková 4, A. Rechtorisová 3, E. Desortová 3, M. Sekulová 3, M. Konečná 1, E. Miháčová 1, N. Varmužová 1

Sedmičky: 1/1 - 5/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: M. Hanák. L. Pavlíček, diváků: 97