Ženy čekají dlouho na výhru, o body je obrala i Šaľa

Zlínské házenkářky prohrály v 17. kole MOL ligy s Šalou.

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 25:29 (15:14)

Zlín do utkání naběhl s velkým odhodláním a předzápasové přání svého trenéra, M. Spuchláka splnil do puntíku. Znělo důrazně  "zkusme jednou vést 4:1." Domácí byli v úvodu herně lepší, podpořila je L. Benedíková v brance. Hosté se spíše hledali. V 10. minutě byl stav 9:5, další tři minuty patřily hostujícímu celku, který snížil na 9:8. Zlín vzápětí odpověděl třemi brankami v řadě a dostal se do vedení 12:8. Šaľa reagovala stejným poměrem a dotahovala na 12:11. Domácí si v první třicetiminutovce přes veškerou snahu soupeře nenechali vedení vzít.

Do druhé půle nastoupili koncentrovaněji hosté, srovnali a poprvé v utkání vedli v 34. minutě 16:17. Od 45. minuty a stavu 20:21 již Šaľa domácím nedovolila otočit skóre, přestože se podařilo zlínským brankařkám zneškodnit i tři sedmimetrové hody. Ž. Stojarová chytila dva po sobě, jeden úspěšný zásah si připsala B. Rybníčková. Shodně jako soupeř také Zlín tři sedmičky neproměnil, dvě z toho bohužel v zlomových mometech, v nichž přidal i další  zmařené vyložené šance. Šaľa prokázala větší zkušenost v rozhodujících fázích i když se na výhru tentokrát  více nadřela.

"Chtěli jsme soupeři hru znepříjemnit, což se nám myslím většinu utkání dařilo. Škoda, že jsme nevyužili jejich slabší první půle a nedokázali zvýšit výrazněji vedení. I když byl náš výkon v tomto utkání podstatně lepší, než v těch předcházejících, stále nemůžeme být spokojeni s výsledky. Zásadní chyby je potřeba si uvědomit, poučit se z nich a příště je neopakovat. Hosté potvrdili, že i když se jim nedařilo dle představ, jejich větší zkušenosti utkání rozhodly," hodnotil česko-slovenský duel kouč Zlína, M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B. Rybníčková - G. Nygrýnová 4, A. Baumbachová 3, M. Kolářová 3, K. Vlková 3, K. Ševčíková 3/2, L. Hradilová 2, A. Očadlíková 2, M. Kříčková 2, J. Mizerová 2, V. Hubová 1, L. Polomíková, N. Herbočková

Branky hostů: L. Klučková 7/4, J. Vargová 5/1, K. Bujnochová 4, B. Königová 4, N. Némethová 3, I. Bahýlová 2, N. Rácková 2, K. Pócsíková 1, I. Trochtová 1

Sedmičky: 5/2 - 8/5, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: M. Kosa, P. Švidrnoch, diváků: 210