Most potvrdil roli favorita

Zlínské házenkářky prohrály v 16. kole MOL ligy s Mostem, který se dostal do čela tabulky.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHK BANÍK MOST 24:31 (11:15)

Domácí nastoupili k utkání s odhodláním soupeře co nejvíce potrápit a držet s ním přinejmenším vyrovnanou partii. V dresu Zlína chyběly zraněné a nemocné M. Sobieská, H. Brandová, M. Popelková a V. Andrýsková. Hosté přijeli bez M. Jeřábkové, P. Maňákové, M. Borovské, T. Chmelařové.

Úvod přesto patřil jim a celý první poločas, kdy si vytvořil mírný náskok. Jejich útok táhla zejména zkušená spojka S. Szarková, konkurovala jí S. Kovářová. V brance Zlína se vystřídaly L. Benedíková s Ž. Stojarovou, ani tato změna na obrat nestačila. Jisté zákroky předváděla v hostující brance D. Müllnerová, která kryla několik vyložených šancí Zlína.

Druhý poločas patřil opakovaně hostům, svůj náskok si udrželi a postupně ještě navýšili. Domácí bojovali až do poslední minuty, zápas neodevzdali ani za rozhodnutého stavu.

"Znovu se budu opakovat, že jsme bojovali spíše sami se sebou, než se soupeřem. V tréninku to už vypadá slušně, holky makají naplno, ale do zápasu to nejsme schopni zatím všechno přenést. Nemohu být spokojený s odehraným utkáním, to ani nejde, hráčky by měly mít daleko větší motivaci a ještě více bojovat. Pro tak mladý tým je to hodně těžké. Musíme být realisti a trpěliví, je to práce minimálně na dvě až tři sezony, pokud zůstane tým v tomto složení. O víkendu máme díky předehrávce možnost zrelaxovat a budeme se soustředit na další utkání doma s Šaľou," řekl po utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

Sestava a branky domácích: L. Benedíková, Ž. Stojarová, B, Rybníčková - L. Hradilová 5/4, M. Kolářová 3, A. Očadlíková 3, M. Kříčková 3, K. Ševčíková 3, K. Vlková 2, J. Mizerová 2, V. Hubová 1, N. Herbočková 1, G. Nygrýnová 1, L. Polomíková, A. Baumbachová

Sestava a branky Mostu: D. Müllnerová, E. Bezpalcová, K. Opátová - S. Szarková 10/3, S. Kovářová 9, D. Zachová 4, V. Dvořáková 2, K. Dvořáková 1, M. Janoušková 1, L. Jungová 1, V. Šípová 1, A. Stříšková 1, K. Kostelná 1, V. Mikulášková, B. Buchnerová

Sedmičky: 6/4 - 3/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: M. Bečička, J. Horák, diváků: 210