ZLÍNSKÉ BÉČKO ZAHÁJILO SOUTĚŽ VÍTĚZNĚ

Záloha whilkového týmu vyhrála po dramatické koncovce utkání v Hodoníně.

Nejvyšší česká soutěž žen odstartovala tento víkend. Zlínské "béčko" čekal nováček soutěže.

DHK HODONÍN - HANDBALL CLUB ZLÍN B 27:29 (11:14)

Prvotní ostychy a předzápasové bolení břicha ze zvučných jmen soupeře byly brzy po zahájení utkání zapomenuty. Domácí se dostali do vedení 2:0 a 3:1. V šesté minutě však hosté srovnali hru a otočili skóre, které si udržovali i ve druhém poločasu. V závěrečné dramatické pětiminutovce, kdy soupeř vytáhl osobní obranu na dvě spojky, začali domácí snižovat.

Vydřenou výhru Zlína pojistily třemi góly jmenovkyně Veronika Holčíková (27. a 28. gól) a Mynářová (29.) Druhá jmenovaná byla s dvanácti brankami hlavní strůjkyní úspěchu mladého týmu, složeného převážně z dorostenek. V brance předváděla úžasné zákroky Jarmila Sedláková (r.n.1999), která svůj tým podržela. Navíc si připsala několik milimetrových asistencí v podobě přihrávek do rychlých brejků. Po tvrdém nástřelu do obličeje z rychlého útoku se po krátké pauze, kdy ji zastoupila Barbora Kryšková, opět vrátila mezi tyče. O to větší radost z výhry měla po utkání celá lavička, kdy tým nastoupil s omezeným počtem hráček a vydal se doslova ze všech sil.

Celému týmu patří obrovská pochvala. Speciální potom brankářce Barboře Rybníčkové, která ochotně v nouzi oblékla hráčský dres, aby podpořila spoluhráčky v případě krizové situace.