Vítězné loučení s domácí palubovkou

VELMI DOBRÝ VÝKON = DVA BODY

Konečně to přišlo – první letošní dvoubodový zisk v posledním utkání na domácí půdě v podzimní části prvoligové soutěže.
Až do desátého kola čekali zlínští házenkáři na vítězné utkání. A bylo to vítězství zcela zasloužené, když naše oslabená sestava (zranění nebo nemocní jsou Paululik, M. Kolařík, Pavlíček, J. Lefan, Kočí) nepustila svého soupeře, s výjimkou dvou případů (1:0 a 6:5 v prvním poločase), do vedení. Ve druhém poločase vedlo pouze naše družstvo a náš brankový účet v závěrečné desetiminutovce narostl až na rozdíl pěti branek (28:23, 29:24, 30:25, 32:27). V poslední minutě hosté již jen kosmeticky upravili konečné skóre utkání na 33:30 a zlínští házenkáři mohli slavit vítězství nad pátým celkem prvoligové tabulky.

Trenér Mičola měl před utkáním starosti se sestavou, protože díky marodce v družstvu, musel k utkání nominovat pět starších dorostenců (Vaškovič, Škalda, Bazel, D. Kolařík, Tydlačka). A kluci nezklamali – mimo brankáře Vaškoviče, se všichni zapsali mezi autory branek a Bazel byl navíc velmi platný i v obraně.
Svůj den měli také naše spojky Doležel, Vavrys a Šáš, kteří nastříleli podstatnou část našich branek a navíc s velmi vysokou úspěšností.

Velká pochvala celému kolektivu a pokud bude hrát s takovou chutí a nasazením i příští týden v Bystřici p/H, není zisk bodů i z tohoto soupeřova hřiště vůbec utopií.

HC ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN
                                               33:30 (13:12)

SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Vaškovič, Hrdina – Škalda 1, Buček 1, Vavrys 8, Šáš 6/2, Bazel 1, Balun 1, Doležel 11, D. Kolařík 1, Tydlačka 2, Zaoral 1, Švec

SEDMIČKY:
Zlín 3/2
Jičín 2/2

VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Jičín 1

Podzimní část letošní soutěže 2017/2018 uzavřou naši muži v krajském derby s BYSTŘICÍ p/H na její půdě.
Utkání se hraje v neděli 26.11.2017 od 11,00 hodin.