Vedoucí Litovel potvrdila ve Zlíně vedoucí postavení

MUŽI JSOU STÁLE BEZ VÍTĚZSTVÍ

Druhé utkání pod staronovým trenérem J. Mičolou zlínským házenkářům vůbec nevyšlo, i když začátek byl velmi slibný – nejprve vedení 3:1, 6:4, 7:5, potom plychty 8:8, 9:9 a 10:10 a to vše do 25 minuty první půle. Sympatický výkon našeho omlazeného celku (4 dorostenci) pokazilo pět minut polevení a nepozornosti a Litovel najednou vedla 13:10. Hosté tento brankový náskok udrželi až do konce prvního poločasu, který vyhráli 15:12.
Na vině byla v závěru poločasu málo agresivní obrana a nízké procento úspěšnosti při střelbě vlivem dobré obrany Litovle. Na rozdíl od naší obrany, nenechávala ta litovelská střelce bez „dozoru“, hráči Litovle včas a důrazně kontaktovali naše spojky už při náběhu.

Dobrým nástupem do druhé půle se našemu celku podařilo snížit až na rozdíl jedné branky (15:16, 16:17 a 17:18), ale v polovině druhé třicetiminutovky opět dominovali hosté pěti brankami v řadě a ze stavu 19:21 utekli na sedmibrankový rozdíl 19:26. To už vypadalo špatně a v obrat věřil málokdo. Naděje svitla po dvou brankách našich hráčů (21:26), ale hosté kontrovali třemi brankami a zvýšili tři minuty před koncem na největší brankový rozdíl tohoto utkání na 21:29.
V posledních třech minutách došlo jen ke kosmetické úpravě skóre, když naši hráči byli úspěšní 3x a hosté jen jednou – konečný účet utkání 24:30 pro hosty.

Za průběh celého utkání si hosté oba body zasloužili. Když jim „teklo do bot“, tak družstvo zabralo, při dostatečném náskoku zase polevilo a je jen škoda, že naše družstvo nedokázalo těchto výkyvů patřičně využít a být v útoku podstatně nebezpečnější.