Ženy porazily Hodonín

Zlínské házenkářky získaly dva vytoužené body do tabulky v 7. kole MOL ligy.

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK HODONÍN 23:20 (14:9)

Domácí tým nastupoval k moravskému derby s odhodláním bodovat a nastartovat delší vítěznou sérii. Samotný úvod patřil Zlínu,hosté srovnali a otočili na těsných 2:3, poté již přebrali iniciativu zlínské házenkářky a od stavu 5:4 navyšovaly postupně vedení. Fungovala obrana, podpořená zákroky L. Benedíkové v brance, která sváděla mini souboj s nejlepší střelkyní hostů A. Patrnčiakovou - Birkušovou. Poločas dával slibnou výchozí pozici Zlína do další části utkání.

Druhou půli zvládl lépe Hodonín. Zlín polevil zejména v útočné fázi, kdy přestal střílet nebo příliš zbrkle zakončoval a vymýšlel nesmyslné přihrávky. Hodonín měl blízko vyrovnání v závěru, domácí však koncovku zvládli ubránit. Hosty navíc oslabil i vyloučením trenér R. Gärtner za poznámky k rozhodčím. V brance podržela domácí v rozhodujících momentech opět L. Benedíková, která se společně s celým týmem po delším půstu radovala z výhry.

V utkání Zlínu chyběly zraněné a nemocné hráčky M. Kříčková, V. Hubová, M. Popelková, K. Ševčíková.