ŽENÁM UTKÁNÍ V ŠAL'E NEVYŠLO

Zlínské házenkářky prohrály ve 4. kole MOL ligy v Šal'e.

HK Slovan Duslo Šal'a - Hanball club Zlín 28:21 (18:7)

Vstup do utkání se Zlínu vůbec nevydařil. Domácím nabídl rychlé vedení 6:1, následně hrozivých 12:2. Patnáct technických chyb, neproměňování šancí a nedůslednost v obraně se podepsalo na dílčím poločasovém skóre. V brance začínala Žaneta Stojarová, střídala ji Lenka Benedíková.

Hosté vletěli do druhé půle po hlasitějším proslovu zlínského trenéra Martina Spuchláka s větší razancí. Dařilo se více přerušovat hru soupeře. V útoku se bohužel tým trápil a znovu kupil technické chyby.

Chyběla organizace hry od středních spojek a celkově správné vyhodnocení střelby.

K mírné korekci nepříznivého stavu sice došlo, obrat však Šal'a nepřipustila a vedení si pohlídala. V závěru dostala v brance šanci i Barbora Rybníčková.

Dva volné soutěžní týdny bude mít zlínský tým na čem v tréninku pracovat. Většinu týmu čekají reprezentační srazy a poté utkání 5. kola MOL ligy s Porubou v neděli 8.10.2017.

Sedmičky: 4/3 - 4/2, vyloučení: 6 - 9, rozhodčí: Z. Oťapka, R. Zubo, diváků: 500

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková, B. Rybníčková - L. Hradilová 8/1, V. Andrýsková 5/1, K. Vlková 4, M. Sobieská 2, J. Mizerová 1, L. Polomíková 1, M. Kolářová, A. Baumbachová, A. Očadlíková, K. Ševčíková, G. Nygrýnová,  M. Popelková

Branky domácích: K. Bujnochová 7/1, L. Klučková 5/2, I. Trochtová 4, M. Tisajová 4, N. Némethová 4, N. Rácková 3, B. Königová 1

Ostatní utkání 4. kola MOL ligy: Poruba - Most 19:19 (9:9), Veselí n. M. - Michalovce 29:27 (18:13), Hodonín - Slavia 20:28 (6:13), Trenčín - Olomouc 26:27 (14:14), Prešov - Bánovce n. B. 38:25 (18:13)