3. kolo Bundesligy

Třetí kolo nejlepší házenkářské ligy světa máme za sebou, tak se pojďme podívat jak zápasy Bundesligy dopadly.

Füchse Berlin vs. TSV GWD Minden: 36:26 (20:13)
Nováček TSV GWD Minden zavítal na horkou půdu čerstvých vítězů IHF Super Globe. Domácím se dařilo od začátku kontrolovat utkání, kdy od prvních minut pracovala výborně obrana, kterou podpořil skvělým výkonem brankář Silvio Heinevetter. V útoku zářil především švédský rychlík hájící barvy berlínských lišek Mattias Zachrisson, který nasázel do brány hostů devět branek z prostoru pravého křídla či rychlého útoku. V posledních pěti minutách už se hosté neprosadili, naopak domácí skórovali ještě čtyřikrát, což vedlo ve výsledku k zásadnímu brankovému rozdílu.

Füchse Berlin: Zachrisson 9, Elisson 5, Drux 5, Wiede 5
TSV GWD Minden: Svitlica 7, Michalczik 5, Rambo 5, Korte 3

MT Melsungen vs. Rhein-Neckar Löwen: 26:30 (12:14)
V Rothenbach aréně domácí Melsungen prvních deset minut držel krok s favorizovaným soupeřem. Hlavně díky špatné práci v obraně se lvi nedostali do výraznějšího náskoku a neudělal s tím nic ani Appelgren, který svou svatyni bránil jak mohl. Už od prvních minut zápasu to na palubovce pěkně jiskřilo, takže dvojice sudích neměla svou práci vůbec jednoduchou. Ve dvacáté minutě došlo ke dvěma oslabením, nejprve byl vyloučen domácí drsňák Müller Philipp za úder do obličeje a dvouminutový trest navíc dostala i lavička domácího týmu za následné protesty. V následném útoku byl vyloučen hráč hostů Patrick Groetzki, takže se počet hráčů po chvíli vyrovnal. Od té chvíle začala trpělivá, bojovná, taktická házená ve které měli hosté povětšinou 3-4 brankovou výhodu a udržovali si ji až do konce zápasu. V padesáté druhé minutě se po zásahu do obličejové části klidil ze hřiště stejně jako Müller i Kim Ekdahl du Rietz z hostujícího týmu, ale mannheimští lvi si zápas už pohlídali a s přehledem dohráli.

MT Melsungen: Rnic 7, Müller 6, Sellin 4, Golla 3
Rhein-Neckar Löwen: Schmid 8, Sigurdsson 5, Ekdahl du Rietz 4, Groetzki 3

mt-melsungen.de

VfL Gummersbach vs. HSC 2000 Coburg: 31:27 (16:13)
Nováček něměcké nejvyšší soutěže Coburg se snažil držet tempo s domácím výběrem Gummersbachu jak to jen šlo. Bohužel pro hostující tým tak třetí zápas dopadl úplně stejně jako ten druhý a po dvou prohraných zápasech i když jeden je s Rhein-Neckar Löwen se pokusí tým s brankářem Kulhánkem o překvapení Lipska. Naopak trenér domácího celku Emir Kurtagic může být s dosavadním průběhem ligy naprosto spokojen. Jeho tým vyhrál všechny tři zápasy, nicméně soupeře zvučnějšího jména jako jsou Kiel nebo Flensburg domácím ligový los teprve přinese.

VfL Gummersbach: von Gruchalla 7, Pevnov 6, Schröder 5, Nyokas 4
HSC 2000 Coburg: Cossbau 6, Billek 5, Lex 5, Kelm 3

SC DHfK Leipzig vs. TSV Hannover-Burgdorf: 23:25 (11:12)
Vzájemný souboj Lipska a Hannoveru sliboval vyrovnaný duel. Tým Lipska se chtěl před domácím publikem předvést a získat cenné dva body. Navíc i podle papírových předpokladů bylo mírným favoritem družstvo Lipska. Nicméně domácí celý zápas doháněli jedno či dvoubrankové manko, výjimkou byla pouze situace ve 24. minutě, kdy se domácí tým poprvé a naposled dostal do vedení. Lipsko mělo především problém v přesilových hrách, kde nevyužívali dostatečně své početní výhody, naopak při všech přesilovkách inkasovali nejednu branku. Hannover v dalším kole na domácí palubovce přivítá aktuálně 6. celek tabulky Wetzlar, který před nimi vede jen díky lepšímu skóre.

SC DHfK Leipzig: Janke 6, Jurdzs 5, Steinert 3, Semper 2
TSV Hannover-Burgdorf: Mortensen 5, Häfner 5, Böhm 4, Olsen 4

dkb-handball-bundesliga.de

THW Kiel vs. FRISCH AUF! Göppingen: 30:21 (16:14)
Islandský kouč Alfreð Gíslason může být s výkonem svého týmu spokojen především díky druhé půlce zápasu. V prvním poločase sice chvíli trvalo, než se zebry rozběhly, ale do druhého poločasu doslova vlétly a dovolily Göppingenu skórovat pouze sedmkrát. Kabina Kielu tak o přestávce asi nebyla zrovna klidným místem. V zápase dostala opět velkou příležitost vycházející rakouská hvězda Nikola Bilyk, který dal pět branek z toho dva ze sedmimetrového hodu. Göppingen v příštím kole pojede na půdu Balingenu, kde to nebude mít vůbec jednoduché. Na druhou stranu Balingen bude mít situaci v domácím prostředí ztíženou, jelikož po zápase s TSV GWD Minden bude mít na zotavení pouhé dva dny.

THW Kiel: Bylik 5, Duvnjak 4, Zeitz 4, Nilsson 4
FRISCH AUF! Göppingen: Kaufmann 4, Pfahl 4, Berg 4, Schöngarth 3

SG Flensburg-Handewitt vs. SC Magdeburg: 26:23 (10:13)
Šlágr třetího kola se konal ve Flens aréně. Tento střet sliboval rozhodně zajímavý souboj dvou vyrovnaných týmů, které mají však odlišný start sezóny. Flensburg s prozatím plným bodovým ziskem okupuje první příčku tabulky, kdežto Magdeburg se po těžkém losu krčí s jedním bodem až na 15. pozici. Do úvodu zápasu však lépe vstoupili hosté, když v prvním poločase přehráli Flensburg o tři branky. To těžko rozdýchával trenér domácích Ljubomir Vranjes a do druhé třicetiminutovky následně vkročil domácí tým lépe připravený. Flensburg dělal minimum chyb, jak v obranné, tak v útočné fázi a stáhl brankový rozdíl. Jednou z dalších příčin dotažení do vítězného konce Flensburgu byla také četná oslabení hostů. V součtu druhého poločasu hrál Magdeburg hrál téměř deset minut v oslabení, což se na týmu podepsalo úbytkem fyzických sil, obzvlášť ke konci utkání. Rozdílovou brankou však zachránil domácím dva body Kentin Mahé po sedmimetrovém hodě, který proměnil. Díky tomuto výsledku zůstává Flensburg i nadále na 1. místě bundesligové tabulky.

SG Flensburg-Handewitt: Toft Hansen 6, Svan Hansen 6, Eggert 5, Mahé 3
SC Magdeburg: Musche 7, Weber 4, Christiansen 4, Bagersted 3

TVB 1898 Stuttgart vs. Bergischer HC: 26:24 (13:11)
Tomáš Babák se prosadil dvakrát.

TVB 1898 Stuttgart: Schagen 7, Weiss 4, Preuss 4, Baumgarten 3
Bergischer HC: Thor Gunnarsson 7, Oelze 4, Artmann 4, Hermann 3

TBV Lemgo vs. HC Erlangen: 28:27 (17:13)
Ani v tomto utkání si český reprezentant nepřipsal body do tabulky. Pavel Horák se však prosadil dvakrát.

TBV Lemgo: Hornke 7, Hermann 7, Suton 5, Stenbäcken 4
HC Erlangen: Theilinger 6, Rahmel 4, Link 4, Stranovsky 3

Na téměř všechny zápasy se můžete podívat zde:

Pravidelný magazín DKB tentokráte zaměřený na opakovačku 2. kola a na tým TVB 1898 Stuttgart