PREMIÉRU MOL LIGY OKUSÍ ŽENY V NEDĚLI NA SLAVII

Zlínské házenkářky odehrají 1. kolo mezinárodní soutěže MOL ligy v neděli 3. září od 17 hodin na Slavii.

Tento víkend se znovu rozjede házenkářský kolotoč. Mezinárodní soutěž žen vstupuje do dalšího ročníku s novým generálním partnertem, společností MOL Česká republika a Slovnaft. Soutěžní los nadělil Zlínu na úvod těžšího soupeře.

DHC SLAVIA PRAHA - HANDBALL CLUB ZLÍN

Středeční herní trénink hosté simulovali na nedělní zápas včetně rozcvičky. Tým je pod vedením nového kouče Martina Spuchláka v plné síle a do Prahy odjíždí s odhodláním porvat se o první body do tabulky.

Aktuální kádr žen: brankařky - Lenka Benedíková, Barbora Rybníčková, Žaneta Stojarová, spojky - Veronika Andrýsková, Adéla Baumbachová, Vendula Hubová, Michaela Kolářová, Jolana Mizerová, Gabriela Nygrýnová, Michaela Sobieská, Karolína Ševčíková, pivoti - Monika Kříčková, Lucie Polomíková, Kristýna Vlková, křídla - Lenka Hradilová, Andrea Očadlíková, Marie Popelková.

V případě potřeby budou k dispozici i dorostenky, které s týmem žen absolvovaly i část přípravy včetně přátelských zápasů - Natálie Herbočková, Markéta Polášková, Kateřina Koldová.

Spojku Denisu Kamenářovou čeká v září operace kolena a následná delší rehabilitace. Sportovní kariéru předčasně a nečekaně v rozjeté přípravě ukončila reprezentační brankařka Jarmila Sedláková.

Realizační tým: trenér - Martin Spuchlák, asistentka a vedoucí - Zuzana Juríková, fyzioterapeut - Martin Malaník

Slavia Praha - HC Zlín 3.9. 17:00

V sobotu 26.8. sehrál Zlín poslední přípravná utkání (2x20) min na turnaji v Hodoníně. Nejprve porazil rakouský Stockerau 17:10 (9:7) v sestavě L. Benedíková - L. Hradilová 5/3, M. Sobieská 4, A. Očadlíková 2, M. Kolářová 2, K. Vlková 2, J. Mizerová 1, M. Kříčková 1, G. Nygrýnová.

Dallším soupeřem byl silnější polský tým Kobierzyce, s nímž Zlín dokázal v pozměněné sestavě uhrát slibný poločas. Druhá půle patřila soupeři a vyhrál 24:15. Sestava a branky: B. Rybníčková, B. Kryšková - K. Ševčíková 6/4, V. Hubová 3, A. Baumbachová 2, M. Kolářová 1, J. Mizerová 1, L. Polomíková 1, T. Krajčová 1.

Závěrečný duel s domácím Hodonínem skončil remizou 19:19, po těsném poločasovém vedení Zlína 11:10. Sestava a branky: B. Rybníčková, B. Kryšková - V. Hubová 8/3, K. Ševčíková 5/1, J. Mizerová 2, M. Popelková 2, A. Baumbachová 1, L. Polomíková 1, M. Kolářová, T. Krajčová.