DALŠÍ ZTRÁTA BODŮ

UTKÁNÍ LÉPE ZAČALO, NEŽ SKONČILO

V neúplné sestavě odjížděli zlínští házenkáři do Dvora Králové, když stále ještě nemohou hrát Kočí s Lefanem a po Plzni se k nim přidal ještě Šáš. Trenér Buday nemohl ani využít naše dorostence, kteří v době odjezdu právě nastupovali k utkání své dorostenecké soutěže. Proto bylo složení družstva opravdu velmi úsporné – jen 9 hráčů a 2 brankáři.

Začátek utkání vyšel našim hráčům na jedničku – 3 útoky, 3 branky a na ukazateli ve čtvrté minutě svítil pěkný stav 0:3 z pohledu domácího družstva. Ovšem další minuty patřily domácím, kteří pěti brankami otočili na 5:3. Vedení si domácí udržovali téměř po celý první poločas, naše družstvo pouze snižovalo až do doby, kdy přišly poslední 3 minuty prvního poločasu a opakoval se začátek utkání ve stejné pobobě - 3 útoky, 3 branky a naše vyrovnání na 10:10.

Druhá půle začala náporem domácích a jejich čtyřmi brankami, které znamenaly odskočení na rozdíl čtyř branek 14:10. Do poloviny druhé půle byl vývoj utkání stejný, jako v prvním poločase – domácí své vedení udržovali v rozmezí dvou až čtyř branek a naši jen snižovali.
Přesně v polovině druhého poločasu nastal zlom, kdy začala naše šňůra pěti branek, která otočila skóre na naši stranu (18:17). Věřili jsme, že toto otočení vývoje utkání domácí družstvo „položí“, ale nestalo se. Hráči Dvora Králové naopak šli do vedení na 20:19. Následovala opět naše dvouminutovka a z ní naše vedení 20:21 a do konce utkání zbývaly 2 poslední minuty.
Poslední dvě minuty využili domácí ke vstřelení ještě dvou branek ze sedmiček, které rozhodly o nejtěsnějším vítězství domácích 22:21.
Kdo ty sedmičky nařídil, nemá smysl konkretizovat, stejně jako nepotrestané zákroky na Vavryse a Kolaříka (oba jsme museli z hřiště otřesené odvádět) a v úplném závěru nefér zákrok na Dobeše, který také nemohl odejít na střídačku bez pomoci.
Věřme, že se marodka po Dvoře Králové ještě nezvětší – to by do Velké Bystřice odjelo doopravdy úplné torzo.
K tomu všemu nemuselo dojít, kdyby naše družstvo k utkání přistoupilo daleko bojovněji, odpovědněji a s podstatně vyšší koncentrací, kdyby vedlo  po celé utkání o několik branek a vývoj skóre si jen hlídalo. Vyrobili jsme víc technických chyb, měli jsme horší efektivitu v zakončování útoků, jedna branka z křídla a jedna branka z pivota je málo, dvě neproměněné sedmičky ……………..!!!
I když na druhé straně je nutno říci, že naši hráči utkání „nepoložili“, když se nedařilo a téměř neustále dotahovali brankový rozdíl a v posledních 15-ti minutách zápasu byli blízko vítězství, ale zase zasáhla vyšší moc.

1. HK DVŮR KRÁLOVÉ – HC ZLÍN
                                                              22:21 (10:10)

SESTAVA a STŘELCI:
Šidlík, Hrdina – Kafka 2, Buček, Vavrys 7, Mostýn, Balun 1, Doležel 4, Kolařík 2, Tejzur 1, Dobeš 4

Dvůr Králové 6/6
Zlín 4/2

Dvůr Králové 1
Zlín 1

Tento víkend v sobotu zajíždí naši házenkáři k těžkému a nepříjemnému soupeři – do VELKÉ BYSTŘICE, utkání se hraje 8. dubna v 17,30 hodin.