České týmy v evropském poháru

Poháry EHF jsou považovány jako druhé nejprestižnější soutěže evropského formátu po Lize mistrů.

Zastoupení v této prestižní soutěži máme hned dvěma celky v ženské soutěži  - DHC Slavia Praha a DHK Banik Most.  V mužské soutěži nás reprezentuje HC Dukla Praha společně s Talent M.A.T. Plzeň.

DHC Slavia Praha - Skuru IK 26:22 (15:12)

DHC Slavia Praha narazila v prvním kole na švédského protivníka Skuru IK. Utkání to bylo vyrovnané ,ikdyž když Slavia neustále tahala za kratší konec(26:22). Skuru IK nastoupilo k zápasu s omlazeným kádrem, který tvořily hráčky jako Lundström(roč.96) 6, Bjärrenholt(93) 5, Östlund(92) 5, Hansson(96) 3. Holky tak měly možnost se porovnat s týmem, který v předchozí sezóně skončil v Elitserien(švédská soutež)v ročníku 15/16 na druhém místě. V následném švédském PLAY OFF se Skuru dostal až do finále, kde nestačil na vítězný tým IK Sävehof, který je nachystaný do letošní sezóny ve třetí skupině Ligy mistrů.

Autor: Deník/Heloňa Stanislav

Samotný zápas skončil pro Slavii Praha o čtyři branky, což je rozhodně hratelný výsledek do odvety v Praze. Samotné utkání a výkon Slavie hodně poznamenalo vyloučení Kamily Kordovské ve dvacáté minutě prvního poločasu, který skončil (15:12) pro domácí celek. Momentálně se řeší nastoupení Kordovské do odvetného zápasu, které musí vyhodnotit komise EHF. V zápase se však nejvíce střelecky dařilo juniorské reprezentantce Veronice Galuškové, která svými devíti trefami držela Slavii na dostřel soupeře. Držíme palce do odvety, která by se měla hrát 18.9.2016 v Praze.

DHK Baník Most čeká na svůj zápas s běloruským týmem BNTU-BelAZ Minsk Reg. Zápasy se budou hrát 17.9 a 18.9.2016. Tak uvidíme, v jaké formě nastoupí český mistr.

V mužském zastoupení drží prví pochodeň HC Dukla Praha, která v prvním zápase prohrála na půdě kosovského týmu KH BESA Famiglia(35:21).

Jiri Kotrč, trenér Dukly: “Po špatném začátku, kdy jsme jednoduše ztráceli míče technickými chybami a soupeř nás trestal rychlým útokem, jsme se dokázali v závěru poločasu přiblížit na čtyři branky. Druhý poločas jsme se nedokázali poučit z chyb v prvních třiceti minutách a znovu jsme jednoduše odevzdávali míče a domácí si tak udržovali vybudovaný náskok. Zlepšeným přechodem do rychlého útoku jsme dokázali dát jednoduché góly a dotáhnout se na konečný stav.” http://hcduklapraha.cz

Aktualizováno:

Pohár EHF: Dukla Praha - KH Besa Famiglia 31:23 (14:11). Nejlepší střelci: Kývala 10, Kastner 4, Brabec, Jeníček, Kotrč a Šimůnek po 3 - Biljaka 9, Jupa 4, Idrizi a Kukrika po 3.

První desetiminutovka byla vyrovnaná z obou stran, kdy v desáté minutě šla Dukla poprvé do jednogólového vedení. Vysunutý obranný systém, který praktikoval KH BESA Famiglia nebyl na pražský tým nijak úspěšný, ba naopak díky dobré práci jedna na jedna se tak dokázali prosadit. Dukla začala s obranou 0-6, která měla také mezery, především na středu(na trojkách), kde dělalo pražanům problém pokrytí pivota. Díky dobrým dispozicím hostujících spojek byla práce a pohyb obrany nesmírně důležitá. Pochvalu si zaslouží juniorský reprezentant Daniel Kývala s deseti brankami i brankář Tomáš Petržala, který díky skvělým zákrokům podporoval rychlé útoky svého týmu. Dukla s jistotou rozhodla o výsledku až v samotném závěru, kde zvládla bravurně poslední desetiminutovku a utahala soupeře, čímž si zajistila postup do druhého kola EHF poháru, kde narazí na chorvatský celek RK Nexe.

ceskatelevize.cz

Plzeňský celek Talent M.A.T. Plzeň je nasazen až do druhého kola, kde se utká s velmi velkou překážkou KIF Kolding Kobenhavn. Dánský celek skončil v minulé sezóně na druhém místě v celkové tabulce. V Play Off skončil sice až na čtvrtém místě, ale to jeho kvalitu nijak nesnižuje. Na druhá kola se mužeme těšit až v říjnu konkrétně 09.10.2016 a 15.-16.10.16