ŽENY POTRÁPILY LÍDRA, BODY BYLY NA DOSAH

Zlínské házenkářky prohrály ve 20. kole WHIL s lídrem soutěže, i když k bodům měly hodně blízko.

HANDBALL CLUB ZLÍN - IUVENTA MICHALOVCE 22:25 (12:15)

V úvodních pěti minutách dominovali hosté (1:5), úspěšné zákroky předváděla jejich brankařka Medveďová. Střelba domácích nebyla dostatečně důzrazná. Od šesté minuty začali domácí stahovat a snažili se svým nasazením narušit hru soupeře. Michalovce si však stále udržovaly mírný náskok až do konce první půle.

Do druhé části vlétli lépe domácí a během šesti minut srovnali skóre. Fungovala obrana za zády s brankařkou Lenkou Benedíkovou. Za stavu 15:16 se nepříjemně zranila zlínská střední spojka Denisa Kamenářová, která již do hry nezasáhla a skončila v nemocnici. Zlínský celek tento moment ještě více semkl a ve 13. minutě se poprvé dostal do vedení (18:17). Následná desetiminutovka patřila jednoznačně domácím (19:17, 19:18, 21:18, 22:19). Hlasitá podpora zlínských fanoušků neustávala a byla znát i na hřišti a na střídačce.

Michalovce se posledních sedm minut probraly a ukázaly herní vyspělost. Zlín z přemíry snahy udělal pod tlakem technické chyby a hosté šestibrankovou sňůrou zvrátily výhru na svou stranu. Domácí během tohoto úseku neskórovaly. O to bylo větší zklamání a slzy na zlínské střídačce po závěrečném hvizdu rozhodčích.

"Opět stejně bojovné utkání jako v Olomouci, bylo tam příkladné nasazení všech hráček. Začátek byl sice rozpačitý, poté jsme se soupeřem drželi krok, hráli jsme jako tým. Trošku jsem se obával při zranění Denisy, aby to holky nesrazilo, když ji viděly vedle sebe v bolestech a odjíždějící do nemocnice. Naopak to tým nakoplo. Bohužel jsme nezvládli závěrečnou koncovku, což nás hodně mrzí," zhodnotil divácky atraktivní utkání kouč Zlína Aleš Kořínek.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová - A. Birkušová 5, V. Andrýsková 4, M. Kříčková 3, L. Hradilová 3/3, D. Kamenářová 2, M. Sobieská 2, A. Očadlíková 2, Z. Drotárová 1, M. Kolářová, Z. Dufková, G. Nygrýnová, N. Gärtnerová, A. Baumbachová

Sestava a branky Michalovců: A. Medveďová, L. R. Alvarez - K. Dubautsova 9, P. Wolingerová 5/1, M. Holešová 3, M. Rebičová 2, V-. Habánková 2, V. Bajčiová 2/2, S. Nagyová 1, J. Chernova 1, S. Schuster, J. Dziurová