ŽENY NEBODOVALY, OLOMOUC MĚLA RAKETOVÝ NÁSTUP

Zlínské házenkářky prohrály v 19. kole WHIL s Olomoucí, která se na ně v tabulce dotáhla. Oba týmy mají shodně 16 bodů.

DHK ZORA OLOMOUC - HANDBALL CLUB ZLÍN 28:24 (14:10)

Utkání bylo od samotného začátku bojovné z obou stran. Domácí tým měl raketový nástup, brzy vedl 6:0, 7:1 a 9:2. V brance Olomouce čarovala hbitá Rašková. Hosté pod vedením nového kouče Aleše Kořínka nejprve zkoušeli obranu 0 - 6, ve 13. minutě udělali změnu na 1 - 5 a v brance Lenku Benedíkovou vystřídala Žaneta Stojarová. Ta svůj tým podržela více úspěšnými zákroky, Zlín od stavu 13:4 začal mohutně stahovat nepříznivé skóre.

"Škoda vstupu do utkání, nezachytili jsme bohužel začátek. Produktivita naší střelby byla nulová a tlak soupeře obrovský. Postupně jsme přešli na zažitý obranný systém. Po zpětném rozboru videa jsem vyhodnotil, že původní defenziva taky nebyla úplně špatná.  Na postavenou obranu jsme inkasovali za třináct minut jen tři branky po chybách. Zbývající góly padly v oslabení, z druhé vlny rychlých útoků a z dalších situací. Postupně jsme dotahovali, dokonce jsme se dostali na dostřel gólu. Všechny hráčky po celé utkání patřičně bojovaly, nikdo nezklamal. Naopak jsem našel spoustu pozitiv, na kterých budeme dál stavět, " hodnotil utkání zlínský kouč Aleš Kořínek.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová - D. Kamenářová 3, V. Andrýsková 3, Z. Dufková 3, M. Kříčková 3, A. Birkušová 3, M. Sobieská 3/3, Z. Drotárová 2, L. Hradilová 2, N. Gärtnerová 1, A. Očadlíková 1, M. Kolářová, A. Baumbachová, G. Nygrýnová

Sestava a branky Olomouce: L. Rašková, S. Bártová - T. Gajdošíková 8, T. Kubáčková 8/2, V. Fryčáková 4, A. Gebre Selassie 2, L. Severová 2, T. Fryčáková 2, K. Sovová 1, M. Salčáková 1, I. Salašová, J. Trumpešová, M. Hurychová, K. Růžičková, N. Jansová