Füchse Berlín znovu mistrem v Dauhá !!!

Házenkáři Füchse Berlín obhájili titul na mistrovství světa klubů.

Čtvrteční večer byl pro tým Füchse Berlín mimořádně příznivý. Berlínským liškám se podařilo zopakovat úspěch z minulého roku a podruhé v řadě turnaji IHF Super Globe vyhráli. Ve finále bundesligový tým potkal favorizovaný celek Paris St. Germain, který má ve svých řadách hvězdami nabitý kádr. Jména jako jsou Thierry Omeyer, Luc Abalo, Daniel Narcisse, Nikola Karabatic, Henrik Mollgaard, Uwe Gensheimer a momentálně nejlepší házenkář světa Mikkel Hansen tento fakt jen potvrzují. Tým Paris St. Germain byl řádně prověřen už v semifinále, kde narazil na vítěze letošní Ligy Mistrů Vive Kielce, ale po napínavé bitvě družstvo z francouzské metropole soupeře přehrálo v poměru 29:25. Berlínské lišky se však hvězdné sestavy Paříže nezalekly a téměř ztracené utkání dokázaly nakonec vybojovat  nejtěsnějším možným rozdílem 29:28.

handball-planet.com

Finálový zápas se přitom vyvíjel příznivěji pro tým z Paříže, který v patnácté minutě vedl už o pět branek (5:10). Liškám se podařilo do poločasu skóre lehce korigovat na tříbrankový rozdíl (12:15). Po poločase se Pařížanům podařilo odskočit na rozdíl šesti branek (12:18), což by mnozí považovali při zkušenosti PSG za hotový zápas. Nicméně lišky z Berlína nestáhly ocas a během deseti minut dokázaly dotáhnout skóre na zázračných 22:23. Skóre se následně přelévalo z jedné strany na druhou, přitom se blýsknul výbornými zákroky brankář Silvio Heinevettera, který držel naději na berlínský zázrak. Po nervy drásající koncovce tým Füchse Berlín porazil hvězdné PSG v poměru 29:28.

Asi nejvíce spokojený byl po zápase manažer lišek Bob Hanning, který nemohl uvěřit obratu, který se jeho týmu podařil a velmi ocenil morální sílu a soudržnost týmu. Berlín je tak první německý tým, kterému se podařilo mistrovství světa klubů vyhrát hned dvakrát za sebou stejně jako Barceloně v letech 2013 a 2014.

Gratulace liškám i Petrovi Štochlovi, který byl velmi šťastný z úspěchu svého týmu.