MOST BYL ZATÍM NAD SÍLY ŽEN

Zlínské házenkářky nestačily v 18. kole WHIL na rozjetý Most.
Konečný výsledek nevypadá tak hrozivě, oproti samotnému předvedenému výkonu zlínského týmu.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHK BANÍK MOST 22:27 (8:19)

Rozpačitý úvod obou týmů a hra bez branek, plná nepřesností, trvala pět minut. Poté se hosté rozjeli a domácí jen sledovali nárůst skóre a stylové zákroky mostecké gólmanky Müllnerové. Ve 22. minutě byl stav již 4:15. Větší snahu a tah na branku Mostu ukázaly snad jen Denisa Kamenářová s Annamárií Birkušovou. Zabránit větší pohromě se snažily obě brakářky Lenka Benedíková s Žanetou Stojarovou. Jejich pozice při hře prakticky bez obrany byla hodně složitá.

Ve druhé půli domácím trošku pomohlo experimentování trenéra hostů Dávida, který prostřídal celou lavičku a zkoušel různé herní varianty, zejména hru bez brankářky. I vyřešení těchto situací při zisku míče bylo pro Zlín nejisté. Zaujala snad jen ukázková střela z dálky Gábiny Nygrýnové a dvě branky v závěru dorostenky Adély Baumbachové. O útočnou aktivitu se snažila i Michaela Kolářová.

Do soboty potřebují zlínské házenkářky zmobilizovat síly a s čistou hlavou i pokorou nastoupit k utkání v Olomouci.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová - D. Kamenářová 4, A. Birkušová 4, L. Hradilová 3, G. Nygrýnová 3, A. Baumbachová 2, Z. Dufková 2, M. Kolářová 1, M. Sobieská 1/1, A. Očadlíková 1, Z. Drotárová 1, N. Gärtnerová, M. Kříčková

Sestava a branky Mostu: D. Müllnerová, E. Bezpalcová - S. Szarková 6/1, L. Mikulčík 5, Růčková 5, M. Jeřábková 2, D. Zachová 2, S. Kovářová 2, T. Chmelařová 1, V. Šípová 1, A. Míšová 1, A. Stříšková 1, K. Dvořáková 1, P. Ferencová