ZLÍNSKÝ DOROST BRONZOVÝ NA ZORNO CUPU 2017

Úvodní únorový víkend se vydali naši dorostenci na tradičně dobře obsazený mezinárodní turnaj ZORNO CUP 2017 do slovenské Stupavy,

jehož dorostenecká část se z kapacitních důvodů konala v hale Malina v nedalekých Malackách. Je nutno předeslat, že náš tým neodjížděl s přehnanými ambicemi, poněvadž sestava ml.dorostu byla proseta zraněními a nemocemi natolik, že nebylo možno dát dohromady ani základní šestici a navíc jsme přišli o oba brankáře. Díky toleranci pořadatelů jsme mohli vytvořit mix st.žáků, ml.dorostu a vypomoci si několika hráči ze st.dorostu, a tak jsme nakonec byli schopni odcestovat. První zápas s Baníkem Karviná se našim borcům nepovedl, i když jsme drželi 30 minut remízový stav, v posledních 10-ti minutách jsme byli ovšem postiženi záchvatem volné lidové tvořivosti, stihli jsme nakoupit manko 10-ti gólů a prohráli jsme 18:28.

Tuto skutečnost jsme si hned po zápase vyříkali a rozhodli jsme se, že v dalším průběhu se pokusíme ukázat naši lepší sportovní tvář. Vstup do dalšího střetnutí ještě úplně ideální nebyl, nicméně jsme nalezli obranný systém, který naší nouzové sestavě plně vyhovoval a v symbióze se spolehlivě chytajícími gólmany se s přibývajícími odehranými minutami stával ozdobou naší hry. Postupně se nám tak podařilo přehrát TJ Sokol Úvaly, maďarský celek Budaörs Handball i silný domácí tým, což nás posunulo do souboje o bronzový kov, kde nás očekával Tatran Prešov, jenž je zvyklý sbírat pouze výhry a jiné výsledky jsou pro něj zklamáním. Neměli jsme tedy co ztratit a snažili jsme dát do zápasu poslední zbytky sil. Od samotného začátku utkání bylo zřejmé, že půjde spíše o taktickou bitvu a že diváci žádné střelecké hody nespatří. A skutečně na obou stranách dominovaly především obrany s výbornými gólmany v zádech, které skoro neomylně zamítaly jakýkoliv výraznější posun skóre.

Zlínský beton se v konečném účtování ukázal účinnějším toho pověstného přešovského a povolil východoslovenským hráčům za 40 minut vstřelit pouhých 10 branek. Ani ze strany žlutomodrých to žádná střelecká hitparáda nebyla a tak se zrodilo hubené vítězství v poměru 14:10, které ovšem znamenalo radost našich playerů ze třetího místa a bronzových placek.

Dovolte mi na závěr vyseknout poklonu našim hráčům, kteří v kombinované sestavě a po nepříliš dobrém vstupu do turnaje, dokázali zabojovat a uhrát velmi slušný výsledek a ukázat, že jsme u nás handbal úplně hrát nezapomněli.

Taktéž bych chtěl poděkovat manželům Škaldovým, J.Vaškovičové, I.Jirákovi, p. Kubišovi a D.Medkovi,

přepravu nazpět do Zlína a za hlasitou podporu při našich utkáních.

Sestava: R.Vaškovič, T.Chmela, V.Fabík, D.Daněk, D.Kubiš, F.Lorenc, D.Čamek, I.Jirák, D.Kolařík, R.Škalda, D.Medek, A.Mahdal, A.Bazel